Overweeg je een huis te kopen aan de Costa del Sol, dan heb je in ieder geval een ruime keuze. Van een oude finca in het binnenland van Andalusië tot een modern en strak appartement aan de kust en alles wat er tussen zit. Bij Spaanse Droomhuizen helpen wij je niet alleen graag bij de zoektocht naar jouw ideale woning, maar ook de juiste locatie. Er is een grote diversiteit aan plaatsen en regio´s, die allemaal onder de Costa del Sol vallen.
Costa del Sol
De regio heeft verschillende benamingen: in de volksmond wordt het zuiden van Spanje ook wel Andalusië genoemd. Vooral als we het dan hebben over de witte dorpen, de mooie binnenlanden en de Gouden Driehoek (Sevilla-Cordoba-Malaga-Granada). Dit beslaat eigenlijk de hele deelstaat, oftewel de autonome regio van ´Andalucia´. De letterlijke vertaling van de Costa del Sol is De Kust Van De Zon. Hiermee bedoelen we dus vooral de kustregio tot ongeveer een half uur landinwaarts. Dit is de provincie van Malaga, waar uiteraard Malaga stad weer de hoofdstad van is.
Aangezien dit nog een kuststreek is van zo´n 150 kilometer, hebben we deze in twee delen verdeeld: de Costa del Sol Oost (ten oosten van de stad Malaga tot aan Nerja) en van de Costa del Sol West (van Malaga tot iets voorbij Estepona).
Goede bereikbaarheid
Vanuit Malaga ben je dus altijd binnen een uur een een kwartier op je bestemming, in sommige gevallen slechts enkele minuten. Ook vanuit Nederland en België is het vliegveld van Malaga goed bereikbaar, het hele jaar door. Malaga heeft verder ook nog een treinverbinding met enkele badplaatsen zoals Torremolinos en Fuengirola. Ter plekke zul je toch vaak een auto willen huren om de prachtige omgeving verder te verkennen.
Goed klimaat
Een ander voordeel is uiteraard het prachtige klimaat het hele jaar door. Deze Costa heet niet voor niets de Costa del Sol. Met meer dan 300 dagen zon per jaar is het heerlijk genieten. Hoe zuidelijker hoe warmer, dus zeker in de zomermaanden is het altijd warm. Maar ook in de winter kent men heerlijke dagen met een temperatuur zo rond de 20 graden. Buiten de zomermaanden is de regio dan ook bij uitstek geschikt voor leuke citytrips. Je kunt heerlijk golfen op één van de mooie golfbanen, maar wat dacht je van een dagje skiën? Met de Sierra Nevada in de buurt, kun je een dag strand ook prima afwisselen met een dag in de sneeuw.
Het was aan de Costa del Sol....
Tingelingeling. Het lied van de Zangeres zonder Naam is bij iedereen vast nog bekend…. Als je wilt kun je hier een hoop “Tingelingeling” vinden en het vertier opzoeken. Ook kent men deze Costa van de verhalen rondom Marbella en Puerto Banus, waar “the rich and famous” vakantie vieren en waar je de luxe winkels en jachten vindt. Waar de één deze levendigheid heerlijk vindt, zoekt de ander juist de wat minder toeristische plaatsen op en kiest voor de wat rustigere badplaatsen of juist het binnenland.
Woningaanbod aan de Costa del Sol
Het aanbod aan de Costa del Sol is zoals gezegd heel divers. Momenteel is vooral nieuwbouw ongekend populair, wat resulteert in een ruim aanbod prachtige mooie nieuwbouwprojecten. Van luxe appartementen met alle faciliteiten, gepresenteerd als een “lifestyle concept” tot moderne nieuwbouwvilla´s op goede locaties en met prachtige (zee) uitzichten. Uiteraard zijn er ook veel bestaande appartementen, alleen soms iets gedateerd. Natuurlijk is het ook mogelijk om deze helemaal of gedeeltelijk te renoveren en aan te passen naar je eigen smaak.
In het binnenland vind je ook meer de rustieke fincastijl woningen, waar je meestal weer wat meer grond hebt. Ook hier is een goed aanbod, waarbij je vaak in ogenschouw moet nemen dat op de landelijk gelegen woningen er meestal niets mag worden aan- of uitgebouwd, dus je zult het moeten doen met wat er is. Boven alles geldt dat wij iedereen altijd adviseren alle documenten te laten controleren door een lokale onafhankelijke advocaat die standaard checkt of de woning legaal gebouwd is, de juiste eigendomspapieren aanwezig zijn en er geen schulden meer op rusten. Geen zorgen hierover, dit wordt door een goede advocaat automatisch gecheckt. Binnen ons team kunnen we je ook altijd in contact brengen met een Nederlandstalige advocaat, uiteraard wel gevestigd in Spanje.
Hoe te beginnen
Als je op zoek bent naar een woning in de Costa del Sol, dan is het goed om eerst te bedenken wat je precies zoekt en met welk doel? Zoek je een vakantiewoning of wil je hier (semi) permanent gaan wonen? Wil je een goede investering en ook voor verhuurrendement? Als we weten wat je wilt, kunnen we je gerichter adviseren over de mogelijkheden en ook de plaatsen die goed aansluiten bij de wensen. Belangrijk is natuurlijk locatie. Kom ter plekke om zelf te ervaren of de plaats/regio je aanspreekt. Ga niet alleen af op de verhalen, want deze zijn altijd persoonlijk en gekleurd. Gelukkig is iedereen anders en vindt iedereen andere zaken belangrijk. Wil je rust en ruimte of drukte en gezelligheid? Wil je op loopafstand van het strand of maakt dat niets uit? Als we een eerste selectie van woningen hebben, kunnen een programma gaan voorbereiden om deze woningen te gaan zien. Gaandeweg kunnen we dan verder inzoomen op die woningen die aanspreken.
Belangrijk hierbij is te weten dat de woningmarkt in Spanje anders in elkaar zit. We kennen hier in Spanje bijna geen exclusiviteit, waardoor we in principe alle woningen kunnen laten zien. Alleen al in de Costa del Sol zijn we aangesloten op een makelaarsnetwerk van 900 aangesloten lokale makelaars. Het voordeel is dat in deze Spaanse Droomhuizen voor je optreedt als aankoopmakelaar. Dus we kunnen voor alle huizen de afspraken maken, je ter plekke begeleiden en je onafhankelijk adviseren over de diverse woningen. Wel zo prettig en je houdt alles in één hand én in je eigen taal.
Het Grote Genieten kan beginnen
We zorgen voor het totale genieten. Want naast de gehele aankoopbegeleiding, kennen we binnen ons netwerk uiteraard ook goede aannemers, verhuurbedrijven, sleutelbeheerders, onderhoudsbedrijven, etc. Kortom, alles om je verblijf aan de Costa del Sol zo zonnig mogelijk te maken.
Meer tips of vragen over de Costa del Sol of het kopen van een huis aan de Costa del Sol?
Hier vind je nog meer informatie over de plaatsen aan de Costa del Sol of neem contact met ons op en we helpen je graag verder!